eTwinning.gr   |   eTwinning live   |   Twinspace   |   Groups   |   Elearning Labs   |   eTwinning.net

Ημερίδες

Τηλεκπαιδεύσεις

Απονομή βραβείων Σχολεία eTwinning 2019 – 2020.

Το eTwinning θα ήθελε να συγχαρεί τα 1.004 σχολεία και τα 69 σχολεία από την Ελλάδα που τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning 2019-2020.

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσουμε ότι 1.004 σχολεία τιμήθηκαν με την Ετικέτα Σχολείου eTwinning μετά από μια διαδικασία αίτησης δύο φάσεων. 

  • eTwinning School Από την Ελλάδα διακρίθηκαν τα:
  • Greece
    1 10th Primary School of Palaio Faliro Ιωάννης Παπάζογλου
    Palaio Faliro, Αττική
    2 11th Lyceum Peristeriou Τριανταφυλλιά Θανασιά
    Peristeri, Αττική
    3 11ο Δημοτικο Σχολείο Πτολεμαΐδας Apostolis Mitroulis
    Ptolemaida, Δυτική Μακεδονία
    4 12o Δημοτικό Σχολείο Αγίου Δημητρίου Αθανάσιος Σφονδύλης
    Agios Dimitrios Attikis, Αττική
    5 13th Kindergarten of Rethymno ANNA FANOURGIAKI
    Rethimno, Κρήτη
    6 14 nipiagvgeio ptolemaidas kiki vounotripidou
    Ptolemaida, Δυτική Μακεδονία
    7 14ο Νηπιαγωγείο Χανίων Δέσποινα Παρταλά
    Chania, Κρήτη
    8 15o Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Γαλατσίου Αικατερίνη Γαστεράτου
    Galatsi, Αττική
    9 19th Primary School Dimitrios Houlioumis
    Serres, Κεντρική Μακεδονία
    10 1o Γυμνάσιο Βούλας (1st Junior High School - Voula) Παναγιώτα Σκουρολιάκου
    Voula, Αττική
    11 1st Gymnasium of Ampelokipi- Odysseas Elytis Athanasia Papachristou
    Ampelokipoi Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία
    12 1st Primary School of Ampelonas , Larisa ,GREECE Κερασούλα Γκούμα
    Ampelonas, Θεσσαλία
    13 1ο Δημοτικό Σχολείο Ζευγολατιού Αντώνιος Δημάκης
    Zeygolatio, Πελοπόννησος
    14 1ο Νηπιαγωγείο Κέρκυρας Δήμητρα Διαμάντη
    Corfu, Ιόνια νησιά
    15 1ο Νηπιαγωγείο Ν.Ραιδεστού Bεργούλα Γαβρά
    Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία
    16 1οΟΛΟΗΜΕΡΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΑΖΙΩΤΟΥ
    Prosotsani, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
    17 22ο Νηπιαγωγείο Χαλκίδας Παγώνα Μαζιώτη
    Xalkida, Στερεά Ελλάδα
    18 23ο Νηπιαγωγείο Λάρισας ELISAVET ANTONIOU
    Larissa, Θεσσαλία
    19 2nd Lyceum Evosmou, Εύοσμος (Ελλάδα) ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΚΑΠΟΥΛΑΣ
    Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία
    20 2nd Primary School of Paralia, Patras Ευαγγελία Μωυσίδου
    Patra, Δυτική Ελλάδα
    21 2ο ΓΕΛ Φαρσάλων Βάιος Καρακοντάκης
    Farsala, Θεσσαλία
    22 2ο ΓΕΛ Ωραιοκάστρου Athanasios Karidis
    Oraiokastro, Κεντρική Μακεδονία
    23 2ο Γενικό Λύκειο Ξάνθης Γεωργιος Αργυροπουλος
    Xanthi, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
    24 2ο Νηπιαγωγείο Ιτέας Ήλια Λύτρα
    Itea, Στερεά Ελλάδα
    25 2ο Ολοήμερο Νηπιαγωγείο Αλιάρτου Maria Gizli
    Aliartos, Στερεά Ελλάδα
    26 32nd Kindergarten of Evosmos Parthena Alevridou
    Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία
    27 32o Δημοτικό Σχολείο Πειραιά/ 32nd State Primary School of Piraeus Κωνσταντίνος Σταφυλάς
    Peiraias, Αττική
    28 3o Γενικό Λύκειο Αργυρούπολης Κωνσταντίνος Σκέντος
    Argyroupoli, Αττική
    29 3o δημοτικό σχολείο Πύργου Ηλείας Ιωάννης Σιδηροκαστρίτης
    Pyrgos Ileias, Δυτική Ελλάδα
    30 3rd General Lyceum of Tripoli Konstantinos Makris
    Tripoli, Πελοπόννησος
    31 3rd Primary School of Grevena-Greece Ιωάννης Γεωργούλας
    Grevena, Δυτική Μακεδονία
    32 3ο GYMNASIO TRIPOLIS SOPHIA KALDI
    Tripoli, Πελοπόννησος
    33 3ο Νηπιαγωγείο Κιλκίς Μαρία Κλειδαρά
    Kilkis, Κεντρική Μακεδονία
    34 4 High School (Lyceum) of Xanthi IOANNIS KAPPOS
    Xanthi, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
    35 4o Γυμνάσιο Πρέβεζας Barbara Zandraveli
    Preveza, Ηπειρος
    36 4o ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ Ν. ΙΩΝΙΑΣ-ΒΟΛΟΣ/4TH KINDERGARTEN OF N.IONIA-VOLOS APOSTOLIA BEKA
    Nea Ionia Volou, Θεσσαλία
    37 4o δημοτικο σχολείο Ιλίου ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΔΟΥΜΑΣ
    Ilion, Αττική
    38 54ο Δημοτικό Σχολείο Πειραιά Μαρία Παρασκευοπούλου
    Peiraias, Αττική
    39 5o Γ.Ε.Λ. Θεσσαλονίκης / 5th General Lyceum of Thessaloniki Νικόλαος Σταμπολίδης
    Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία
    40 5o Δημοτικό Σχολείο Σαλαμίνας / 5th Primary School of Salamina / 5ème école primaire de Salamine, Grèce - Μαρία Παπανικολάου
    Salamina, Αττική
    41 5th Gymnasium of Karditsa Φώτης Κατσάρος
    Karditsa, Θεσσαλία
    42 5th Primary School of Tirnavos, Greece (5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΥΡΝΑΒΟΥ) Kalliopi Bakou
    Tirnavos, Θεσσαλία
    43 5ο ΔΣ Πόλεως Ρόδου Δημήτριος Ποιμενίδης
    Rhodes, Νότιο Αιγαίο
    44 5ο Δημοτικό Σχολείο Κορυδαλλού Βασίλειος Καλαβρός
    Korydallos, Αττική
    45 8o DIMOTIKO KIFISSIAS MELPOMENI MAVRAKI
    Kifisia, Αττική
    46 8o ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΔΗΜ. ΣΧ. ΠΤΟΛΕΜΑΪΔΑΣ Δημήτριος Μήγγου
    Ptolemaida, Δυτική Μακεδονία
    47 9th General Lykeio of Peristeri Μαρία Κατίκα
    Peristeri, Αττική
    48 : Ειδικό Γυμνάσιο-Λύκειο ΕΑΕ Κωφών& Βαρηκόων// Special High School and Lyceum for the Deaf and the Hard of Hearing of Thessaloniki Μαρία Μιχαηλίδου
    Panorama Thessalonikis, Κεντρική Μακεδονία
    49 ARISTOTELIO COLLEGE THESSALONIKI DIMITRIS GROZOUDIS
    Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία
    50 ARSAKEIO JUNIOR HIGH SCHOOL OF THESSALONIKI ATHANASIOS NEVROKOPLIS
    Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία
    51 Doukas School Eleni Douka-Patera
    Marousi, Αττική
    52 Experimental Lyceum of the University of Patras Ioannis Sfaelos
    Patra, Δυτική Ελλάδα
    53 Gymnasio Mygdonias ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΚΑΝΔΗΛΑΠΤΗΣ
    Thessaloniki, Κεντρική Μακεδονία
    54 PROTYPO GYMNASIO ZOSIMAIAS SCHOLIS IOANNINON. ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΚΡΑΝΑΣ
    Ioannina, Ηπειρος
    55 Primary School of Kalloni ,Lesvos , Greece Patroklos Chondronikolas
    Kalloni, Βόρειο Αιγαίο
    56 Secondary Art School of Gerakas Polytimi Gkeka
    Gerakas Attikis, Αττική
    57 Βαρβάκειο Πρότυπο Πειραματικό Γυμνάσιο Σοφία Γελαδάκη
    Psyxiko, Αττική
    58 ΓΕ.Λ. Ιαλυσού Χρηστος Θεολογος
    Ialysos, Νότιο Αιγαίο
    59 ΓΕΝΙΚΟ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ-ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΝΕΑΠΟΛΕΩΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΑΛΩΝΗ
    Xirokrini, Κεντρική Μακεδονία
    60 ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑΣ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
    Karyotissa Pellas, Κεντρική Μακεδονία
    61 Γενικό Λύκειο Βελβεντού "ΖΗΝΩΝ ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ" Άρτεμις Σερδάκη
    Belbentos, Δυτική Μακεδονία
    62 Γενικό Λύκειο Χρυσούπολης Olympia Tsormpatzoglou
    Xrysoupoli, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
    63 Γυμνάσιο Πλατυκάμπου (Secondary School of Platykampos) Θεόδωρος Νταφούλης
    Platykampos Larissa, Θεσσαλία
    64 Δ.Σ Νέας Καρυάς Αθανάσιος Σμάλης
    Nea Karia, Ανατολική Μακεδονία και Θράκη
    65 Δ.Σ. Δαφίων Λέσβου Αναστάσιος Τσαταλμπασίδης
    Mytilini, Βόρειο Αιγαίο
    66 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΚΟΥΤΑΡΕΩΣ Παναγιώτης Ταστσίδης
    Serres, Κεντρική Μακεδονία
    67 ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ ΠΑΝΟΥ - ΛΥΚΕΙΟ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΣΑΚΟΥΜΑΓΚΟΣ
    Nafpaktos, Δυτική Ελλάδα
    68 Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο Αστυπάλαιας Νικόλαος Περδίκης
    Astypalaia, Νότιο Αιγαίο
    69 ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΛΥΚΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ (Experimental Senior-High School of Patras) maria filosofou
    Patra, Δυτική Ελλάδα