eTwninning.gr   |   eTwinning live   |   Twinspace   |   Groups   |   Elearning Labs   |   eTwinning.net

Ημερίδες

Τηλεκπαιδεύσεις

Επιλογή Εκπαιδευτικών για το μάθημα: «Web 2.0 εργαλεία για το σχεδιασμό και την υλοποίηση συνεργατικών έργων eTwinning για εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης»

Ολοκληρώθηκε η διαδικασία επιλογής των 100 εκπαιδευτικών που θα συμμετέχουν στο διαδικτυακό μάθημα: « Web 2.0 εργαλεία για το σχεδιασμό και την υλοποίηση συνεργατικών έργων eTwinning για εκπαιδευτικούς Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης». Επιλέχθηκαν οι 100 πρώτοι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι πληρούν τις προϋποθέσεις συμμετοχής (εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης με μικρή εμπειρία σε eΤwinning προγράμματα (0-1 έργα). Οι εκπαιδευτικοί θα ενημερωθούν με email για τα επόμενα βήματα.

 

ΟΝΟΜΑ

ΕΠΩΝΥΜΟ

Σχολείο

ΠΗΝΕΛΟΠΗ

ΜΑΡΚΕΛΛΟΥ

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟΥ

ΘΕΟΦΑΝΗΣ

ΚΑΤΣΑΝΟΣ

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΨΑΡΙΔΟΥ

ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΔΟΚΟΥ

ΠΕΛΑΓΙΑ

ΔΑΜΙΑΝΙΔΟΥ

7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΝΤΕΛΙΔΗΣ

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

ΑΓΓΕΛΟΣ

ΜΠΑΝΤΟΥΝΑΣ

ΔΣ ΑΓΙΑΣ ΦΙΛΟΘΕΗΣ ΠΥΡΓΟΥ

ΑΝΔΡΕΑΣ

ΣΚΑΛΤΣΑΣ

21ο Δ. Σ. ΠΑΤΡΩΝ

Αργύριος

Ζυμάρας

10 Δ.Σ.Κοζάνης

ΕΥΜΟΡΦΙΑ

ΤΣΕΡΚΕΖΗ

ΔΣ ΣΚΟΥΡΟΧΩΡΙΟΥ

ΒΑΡΒΑΡΑ

ΒΟΡΥΛΛΑ

3o Δ.Σ.ΠΑΙΑΝΙΑΣ

ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ- ΤΡΙΑΔΑ

ΜΠΑΛΙΑΚΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΑΘΕΟΣ ΑΥΛΙΔΑΣ

Γεώργιος

Πατσουλάκης

18ο Δημοτικό Σχολείο Κερατσινίου

ΑΛΙΚΗ

ΒΑΒΟΥΓΥΙΟΥ

62 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΘΗΝΩΝ

ΑΓΓΕΛΟΣ

ΠΑΠΑΓΓΕΛΗΣ

3/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΦΟΛΕΓΑΝΔΡΟΥ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ

4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΑΜΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΚΗ

ΙΝΤΖΕΪΔΟΥ

12ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΕΥΟΣΜΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ

ΠΑΠΑΛΟΥΚΑ

5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΙΓΑΛΕΩ

ΜΠΑΡΗΣ

ΘΕΟΔΩΡΟΣ

51ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΙΠΙΝΕΛΗΣ

11/Θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΕΠΑΝΟΜΗΣ

ΕΛΕΝΗ

ΔΑΒΒΕΤΑ

7ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ  ΑΙΓΙΟΥ

ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

Βάια

Μανώλη

Δ.Σ.Ισθμίας

ΠΟΛΥΖΩΗΣ

ΜΠΟΥΖΙΑΝΗΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΛΟΓΚΑΝΙΚΟΥ

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΝΙΚΟΠΟΥΛΟΣ

7 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΑΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΓΑΜΒΡΙΝΟΣ

14 ΔΗΜ. ΣΧ. ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΑΙΜΙΛΙΑ

ΜΙΧΑΛΟΥ

Δ.Σ. ΖΗΡΙΑΣ

ΜΑΡΙΑ

ΚΕΦΑΛΑΚΗ

74ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ

ΜΑΡΙΑ

ΚΑΝΤΑΝΗ

ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΑ

ΕΥΤΑΞΙΑ

17ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ

Δ.ΣΧ. ΚΙΒΕΡΙΟΥ

ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ

ΚΑΛΑΪΤΖΙΔΗΣ

4ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΞΑΝΘΗΣ

ΑΣΗΜΙΝΑ

ΠΑΤΚΟΥ

5ο Δημ. Σχολειο Σταυρουπολης

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ

6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ ΠΑΛΑΙΟΥ ΦΑΛΗΡΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΚΩΣΤΟΥΔΗΣ

1ο 8/θ Δημοτικό Σχολείο Ξάνθης

ΟΛΓΑ

ΝΙΚΟΛΟΥΖΟΥ

18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΕΥΓΕΝΙΑ

ΔΟΥΛΑΜΗ

1ο ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΠΑΤΣΟΥΛΑΚΗΣ

18ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ

ΧΡΥΣΟΥΛΑ

ΑΡΑΜΠΑΤΖΟΓΛΟΥ

2ο Δημοτικό Σχολείο Ξάνθης

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΜΥΛΩΝΑΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΡΥΜΑΝΘΕΙΑΣ

Αναστασία

Γκιλδάκη

9ο Δ.Σ.  Καστοριάς

ΚΑΤΕΡΙΝΑ

ΤΖΑΝΑΜΠΕΤΗ

3ο Δημοτικό Σχολείο Σιάτιστας

Ιμπραχήμ

Μουσταφά

ΜΕΙΟΝΟΤΙΚΟ Δ.Σ. ΑΓΙΟΧΩΡΙΟΥ

Παναγιώτα

Καπνιά

4ο Νηπιαγωγείο Φαρσάλων

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΜΑΚΡΟΠΟΥΛΟΣ

3ο Δ.Σ. ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΚΥΡΙΑΖΗΣ

ΧΑΤΖΗΓΙΑΝΝΑΚΗΣ

1ΘΕΣΙΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓΑΘΟΝΗΣΙΟΥ

ΣΤΑΜΑΤΟΥΛΑ

ΜΑΚΡΥΠΟΥΛΙΑ

15ο Δ.ΣΧ. ΣΕΡΡΩΝ

ΕΜΜΑΝΟΥΕΛΑ

ΒΑΜΒΑΚΑ

8ο ΔΗΜ. ΣΧΟΛ. ΖΩΓΡΑΦΟΥ

ΑΝΤΩΝΙΟΣ

ΣΚΑΠΕΤΗΣ

6/θ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΟΜΙΟΥ

ΑΝΤΙΓΟΝΗ

ΔΕΛΗΓΕΩΡΓΑΚΗ

31ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΧΑΝΙΩΝ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΚΑΛΥΒΑ

1ο Δ. Σ. Αγίων Θεοδώρων Κορινθίας

ΣΟΥΖΑΝΑ

ΠΙΠΛΑΚΗ

3ο ΚΑΙ 1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΤΑΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΟΥΤΛΗΣ

Δημοτικό Σχολείο Κάπης Λέσβου

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΑΔΑΜΙΔΗΣ

3 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΗΝΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΝΤΑΝΙΚΑΣ

Δ.Σ ΓΡΑΙΚΟΧΩΡΙΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ

13ο Δ. Σ. ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΔΗΜΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

5ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΣΟΦΙΑ

ΠΟΛΥΜΑΤΙΔΟΥ

Δ.Σ. ΒΙΒΛΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ

ΚΑΜΙΤΣΗ

ΜΟΝΟΘΕΣΙΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΑΜΠΟΥ ΠΑΤΜΟΥ

ΦΩΤΕΙΝΗ

ΒΙΤΣΙΚΑΝΟΥ

Δ/ΝΣΗ ΠΕ ΡΟΔΟΠΗΣ

ΣΟΦΙΑ

ΠΟΛΥΜΑΤΙΔΟΥ

Δ.Σ. ΒΙΒΛΟΥ ΝΑΞΟΥ

ΒΑΣΙΛΙΚΗ

ΜΠΕΒΟΥΔΑ

82ο Νηπιαγωγείο Αθηνών

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΑΛΧΑΣΙΔΗΣ

6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ

ΕΛΕΝΗ

ΖΟΠΟΥΝΙΔΟΥ

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΓΑΛΑΤΑ

ΣΟΦΙΑ

ΔΕΤΣΙΟΥ

3ο ΔΣ ΝΑΞΟΥ, ΔΣ ΑΓΙΟΥ ΑΡΣΕΝΙΟΥ, ΔΣ ΜΕΛΑΝΩΝ

ΒΑΙΑ

ΠΑΛΛΑ

ΝΗΠ/ΓΕΙΟ ΠΑΛΑΙΟΜΟΝΑΣΤΗΡΟΥ

ΣΟΦΙΑ

ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΠΟΥΛΟΥ

23ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΠΑΤΡΩΝ

ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΣ

1, 2, 9, 13 ΔΣ ΓΛΥΦΑΔΑΣ και 2 ΔΣ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ-ΕΛΕΝΗ

ΣΤΡΑΤΗ

ΔΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΧΩΡΙΟΥ

ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΓΑΛΑΝΗΣ

ΔΣ ΑΝΔΡΙΤΣΑΙΝΑΣ

ΒΑΣΙΛΗΣ

ΑΜΟΙΡΙΔΗΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΕΑΣ ΣΑΝΤΑΣ

ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΣ

ΕΥΚΑΡΠΙΔΗΣ

1ο ΕΙΔΙΚΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΜΕΛΙΝΑ-ΜΑΡΙΑ

ΛΕΟΚΑΤΑ

2 Ε.Ι.Δ.Σ. ΝΥΡΕΜΒΕΡΓΗΣ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΦΩΤΗ

4ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΑΓΙΑΣ ΒΑΡΒΑΡΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΒΟΥΡΝΕΛΗΣ

6 ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΟΡΕΣΤΙΑΔΑΣ

ΦΩΤΕΙΝΗ

ΧΑΤΖΗΣΤΑΥΡΟΥ

1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ Ν.ΑΓΧΙΑΛΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

ΚΥΡΑΤΖΟΓΛΟΥ

13ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΞΑΝΘΗΣ

 ΜΑΡΙΑ

ΤΣΙΚΟΥΡΗ

8ο Δ.Σ.ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ

ΒΑΡΒΑΡΑ

ΑΡΑΒΑΝΗ

1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟΥ

ΜΙΧΑΗΛ

ΡΑΛΛΗΣ

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΟΡΓΟΠΟΤΑΜΟΥ

ΜΑΡΙΑ

ΜΠΙΚΟΠΟΥΛΟΥ

30ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ

 ΖΩΗ

ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ

1ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ-ΚΟΡΔΕΛΙΟΥ

ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ

ΓΑΖΙΩΤΟΥ

1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ

ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ

ΤΣΙΩΡΟΥ

1/ΘΕΣΙΟ ΟΛΟΗΜΕΡΟ ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΠΑΡΑΛΙΟΥ ΑΣΤΡΟΥΣ

ELENI

BOUKLA

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ Ν.ΦΛΟΓΗΤΩΝ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ

ΓΟΥΚΟΣ

25Ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ

ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ

ΚΑΡΑΓΕΩΡΓΟΣ

21ο ΔΗΜ.ΣΧΟΛ. ΠΑΤΡΩΝ

ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ

ΠΑΠΑΔΟΜΑΝΩΛΑΚΗ

3ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΒΑΣΙΛΙΚΟΥ

ΑΝΤΙΓΟΝΗ

ΤΣΑΚΟΥΜΗ

Δημοτικό Σχολείο Αθικίων

ΘΩΜΑΗ

ΓΚΑΓΚΑ

Δ.Σ. ΜΠΑΜΠΙΝΗΣ ΞΗΡΟΜΕΡΟΥ

ΓΕΩΡΓΙΑ

ΚΟΥΒΑΡΗ

ΔΣ ΚΑΛΥΒΩΝ

Θωμαή

Τζήκα

1ο Δημοτικό Σχολείο Γρεβενών

ΧΡΥΣΟΥΛΑ

ΜΑΥΡΙΔΟΥ

Δ.Σ.ΛΑΓΥΝΩΝ

ΕΛΕΝΗ

ΣΠΥΡΙΔΟΠΟΥΛΟΥ

Δ.Σ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΝΑΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ

ΤΖΕΤΖΟΣ

8ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ

ΑΝΤΩΝΙΑ

ΜΠΑΧΑ

1 ΔΣ ΒΡΟΝΤΑΔΟΥ

ΔΈΣΠΟΙΝΑ

ΚΩΣΤΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΙΛΑΔΑΣ

ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ

ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ

6ο ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ

ΠΑΡΘΕΝΑ

ΚΕΛΕΝΙΔΟΥ

Δ. ΣΧ. ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΑΓΓΕΛΙΚΗ

ΚΑΡΛΗ

26 ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ

ΔΗΜΗΤΡΑ

ΛΟΥΚΑ

53ο Δημοτικό Σχολείο Αθηνών