eTwinning.gr   |   eTwinning live   |   Twinspace   |   Groups   |   Elearning Labs   |   eTwinning.net

Ημερίδες

Τηλεκπαιδεύσεις

Επιλογή εκπαιδευτικών ΠΕ02 και ΠΕ06 που θα συμμετάσχουν στο eTwinning σεμινάριο εξεύρεσης συνεργατών με θέμα: «Θαλασσινές Ιστορίες και Πολιτισμοί» στο Μπέλφαστ στις 22-24 Νοεμβρίου 2012.

Στις 9 Οκτωβρίου 2012, στο γραφείο της Κοινωνίας της Πληροφορίας του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων, Αθλητισμού και Πολιτισμού (γραφείο 0068), συνεδρίασαν οι εκπρόσωποι-στελέχη της «Ελληνικής Εθνικής Υπηρεσίας Υποστήριξης – ΕΥΥ –»  του ΥΠΑΙΘΠΑ, σύμφωνα με την υπ’ αρ. πρωτ. 116460/01-10-2012 Γ7 απόφαση του Γ.Γ. του ΥΠΑΙΘΠΑ,  και πραγματοποίησαν κλήρωση σύμφωνα με τα οριζόμενα στην εγκύκλιο  115428/Γ7 /28-9-2012 της Δ/νσης ΣΕΠΕΔ και του Γραφείου για την Κοινωνία της Πληροφορίας του ΥΠΑΙΘΠΑ,  προκειμένου να επιλεγούν 8 (οχτώ) εκπαιδευτικοί ΠΕ02 και ΠΕ06 από τους ενενήντα τρεις (93) εκπαιδευτικούς ΠΕ02 και ΠΕ06  που είχαν δηλώσει συμμετοχή.

Πριν τη διεξαγωγή της κλήρωσης αποκλείστηκαν από τη διαδικασία εννέα(9) εκπαιδευτικοί που δεν εργάζονται σε Γυμνάσιο και δύο (2) που δεν είναι εγγεγραμμένοι στη δράση eTwinning, προϋποθέσεις που υπήρχαν στην παραπάνω εγκύκλιο.

  Στη διαδικασία της κλήρωσης συμμετείχαν τα μέλη της ΕΥΥ eTwinning:

  1. Ευσταθία Φουσέκη,  Δ/ντρια Δ/νσης  ΣΕΠΕΔ του ΥΠΑΙΘΠΑ ,
  2. Αντωνία Παπουρτζή, αποσπασμένης εκπαιδευτικού στη ΣΕΠΕΔ, ΥΠΑΙΘΠΑ
  3. Γεωργίος Καρμπέρης, αποσπασμένος εκπαιδευτικός στην ΕΥΕ, ΥΠΑΙΘΠΑ  ,
  4. Πατεράκη Ειρήνη,  αποσπασμένη εκπαιδευτικός στο Γραφείο της Κοινωνίας της Πληροφορίας του ΥΠΑΙΘΠΑ
  5. Ιωάννης Μπαθιανάκης, αποσπασμένος εκπαιδευτικός στην ΕΥΕ, ΥΠΑΙΘΠΑ και
  6.  Μιχάλης Τσότρας, αποσπασμένος εκπαιδευτικός στην ΕΥΕ, ΥΠΑΙΘΠΑ  

Οι κληρωθέντες εκπαιδευτικοί με σειρά κλήρωσης είναι:

  1. Ευλαμπία Κουσίδου, ΠΕ02 , 3ο Γυμνάσιο Θέρμης
  2. Παρασκευή Μπελόγια, ΠΕ06, Γυμνάσιο Οιχαλίας
  3. Φωτεινή Καρρά, ΠΕ06, 8ο Γυμνάσιο Αχαρνών
  4. Ελευθερία Παπαμανώλη, ΠΕ02, 1ο Γυμνάσιο Λαυρίου
  5. Σοφία Χατζηκωνσταντίνου, ΠΕ06, 2ο Γυμνάσιο Αλεξανδρούπολης
  6. Ελευθερία Αναστασοπούλου, ΠΕ02, 17ο Γυμνάσιο Πατρών
  7. Μαρία Βασιλοπούλου, ΠΕ06, 12ο Γυμνάσιο Αχαρνών
  8. Βάγια Ζήκα, ΠΕ02, Γυμνάσιο Πέπλου

Οι αναπληρωματικοί εκπαιδευτικοί που κληρώθηκαν, και θα συμμετέχουν με σειρά προτεραιότητας, σε περίπτωση που αδυνατεί κάποια/ες από τις παραπάνω, είναι:

  1. Παναγιώτα Μαρτάκη, ΠΕ06, 2ο Γυμνάσιο Μελισσίων
  2. Καλλιόπη Καγιάρου, ΠΕ06, Κολλέγιο Αθηνών
  3. Παναγιώτης Ιωαννίδης, ΠΕ02, Γυμνάσιο Ορμυλίας
  4. Αικατερίνη Κεχαγιά, ΠΕ02, 12ο Γυμνάσιο Αχαρνών
  5. Θωμάς Τριανταφύλλου, ΠΕ06, Γυμνάσιο Αλιβερίου
  6. Αικατερίνη Παντελιού, ΠΕ02, Γυμνάσιο με ΛΤ Έμπωνα
  7. Παναγιώτα Καραμπίνη, ΠΕ02, 1ο Γυμνάσιο Ηλιούπολης
  8. Αικατερίνη Δημητρούλη, ΠΕ02, Γυμνάσιο Σορωνής Ρόδου